Nowości

Nowości

          

Na podstawie wykonanych w ITB badań Koncept P100 i Koncept P100 EI45  jako jedyne w POLSCE, systemy ścian akustycznych mobilnych, otrzymają w marcu 2021r certyfikację znakiem B


        Wszystkie nasze ściany mobilne zainstalowane i nowo projektowane mogą być zrealizowane w technologii półautomatu w oparciu o mikroprocesorowe  sterowanie sprzęgłem prądowym i elektromechaniczne elementy wykonawcze z systemem manualnej obsługi awaryjnej lub bez. Układ ściany półautomatycznej zasilany jest z impulsowego zasilacza napięciem bezpiecznym.

        Każda z naszych ścian przesuwnych akustycznych, którą teraz u nas Państwo zamówicie może stanowić miłe zaskoczenie. Nasza propozycja wystroju modułów powiększona została o wielkoformatowe fototapety w formie panoramy. To jaki przekaz będą niosły zależy już tylko od Państwa potrzeb i wyobraźni.

A (11)                           

Nasza propozycja wystroju modułów powiększona została o

wielkoformatowe  okleiny z naturalnego filcu .

A (16)

          Realizacja w hotelu sieci Sheraton w Sopocie oparta została o nowatorskie połączenie dwóch technologii tj. modułów akustycznych pochodzących ze ścian mobilnych  i samozamykaczy automatycznie blokowanych przy kącie prostym współpracujących z górnymi pivotami. Przegroda zrealizowana w tym układzie posiada walory akustyczne na poziomie R’A1=43 dB, a jednocześnie jej moduły, o nietypowej szerokości 180 cm i masie 250 kg, każdy, przy wysokości 300 cm, w położeniu „OTWARTE” stanowią, stylizowane żagle. Moduły mogą zostać ustawione i zablokowane ręcznie w każdym położeniu kątowym z zakresu 0 – 93°. Blokowanie w pozycji 90°  jest samoczynne tak samo jak zamykanie z każdej innej pozycji kątowej. Ściana stanowi znakomite dopełnienie wystroju marynistycznej sali bankietowej . Efekt godny odnotowania w naszej galerii.

2

             Ściana złożona z modułów o masie 500 kg i wysokości dwupiętrowej kamienicy tj 9 metrów nie stanowi już dla nas wyzwania. Jeżeli dołączymy do tego automatyczne zwrotnice z sensorami położenia wózków w torze jezdnym, a całość umieścimy w układzie teatralnym to poznacie Państwo nasze techniczne możliwości. Miejsce realizacji Politechnika Gdańska aula Wydziału Elektroniki.

1

           W roku 2013 na zlecenia Zamawiających przeprowadzono akustyczne badania terenowe dla 5% naszych realizacji. Wyniki badań tj. wskaźnik oceny przybliżonej izolacyjności akustycznej właściwej R’A1 plasowały się w zakresie 42-45 dB dla ścian o RA1  47 dB. Zakładając, że ten pomiarowy trend nie ulegnie zmianie życzymy Wszystkim podobnych wyników dla ścian przesuwnych tworzących przegrody w różnorodnych przestrzeniach użytkowych.

                 Nasza nowa realizacja ścian dla Międzynarodowych Targów Gdańskich o wysokości do 10 metrów i masie modułu rzędu 600 kg  natchnęła nas pomysłem opracowania systemu odciążania prowadnic / a tym samym konstrukcji obiektu/ dla ścian wielkogabarytowych. Dysponujemy systemem manualnego odciążenia prowadnicy, a jednocześnie trwają prace wdrożeniowe dla systemu automatycznego, nadążnego, odciążania prowadnicy współpracującego z BMS.

1

                          Informujemy naszych Klientów, że w roku 2017 z inicjatywy Inwestorów przeprowadzono akustyczne badania terenowe w szeregu naszych realizacji. Wskaźniki oceny przybliżonej izolacyjności akustycznej właściwej R’A1 plasowały się w zakresie 41 dB dla przegród zawierających ściany z drzwiami jednoskrzydłowymi do 44 dB dla ścian pełnych bez modułów z drzwiami .

             Na początku roku 2018  w ramach odbioru pogwarancyjnego, po dwóch latach eksploatacji, z własnej inicjatywy wykonaliśmy badania terenowe przegrody zawierającej ścianę przesuwną o wymiarach H=6,0 m i L=16,00 m zawierającej jedno skrzydło drzwiowe. Przegroda nie straciła założonych właściwości akustycznych. Pomiary wykonane zostały dwoma metodami. W celu uzyskania wiadomości w zakresie osiągniętych wskaźników R’A1 i R’w    zapraszamy do kontaktu z  naszą firmą.

A (18)

 Ściana po łuku do nowoczesnego biura

– Waszego biura – bardzo proszę.