Nowości

Nowości

Każda z naszych ścian przesuwnych akustycznych, którą teraz u nas Państwo zamówicie może stanowić miłe zaskoczenie. Nasza propozycja wystroju modułów powiększona została o wielkoformatowe fototapety. To jaki przekaz będzie w nich zawarty zależeć już będzie tylko od Państwa potrzeb i wyobraźni.

Nasza ostatnia realizacja w hotelu sieci Sheraton w Sopocie oparta została o nowatorskie połączenie dwóch technologii tj. modułów mobilnych i samozamykaczy pracujących w układzie pivot. Ściana zrealizowana w tym układzie posiada walory przegrody akustycznej na poziomie 43 dB, a jednocześnie jej moduły, o nietypowej szerokości 180 cm i masie 250 kg, każdy, przy wysokości 300 cm, w położeniu „OTWARTE” stanowią pełnowartościowe elementy wystroju sali bankietowej. Efekt godny odnotowania w naszej galerii.

Ściana złożona z modułów o masie 500 kg i wysokości dwupiętrowej kamienicy tj 9 metrów nie stanowi już dla nas wyzwania. Jeżeli dołączymy do tego automatyczną zwrotnicę z sensorami położenia wózków w torze jezdnym, a całość umieścimy w układzie teatralnym to poznacie Państwo nasze techniczne możliwości. Miejsce realizacji politechnika Gdańska Aula Wydziału Elektroniki.

Informujemy naszych Klientów, że od początku roku 2010 wszystkie nasze ściany mobilne już zainstalowane i nowo projektowane mogą być zrealizowane w technologii półautomatu w oparciu o rozwiązania elektromechaniczne z systemem manualnej obsługi awaryjnej. Układ ściany półautomatycznej zasilany jest z impulsowego zasilacza napięciem bezpiecznym.

Informujemy naszych Klientów, że w roku 2013 na zlecenia Zamawiających przeprowadzono akustyczne badania terenowe dla 5% naszych realizacji. Wyniki badań tj. wskaźnik oceny przybliżonej izolacyjności akustycznej właściwej R’A1 plasowały się w zakresie 42-45 dB dla ścian o RA1 od 47-50 dB. Zakładając, że ten pomiarowy trend nie ulegnie zmianie życzymy Wszystkim podobnych wyników dla ścian przesuwnych zabudowanych w obiektach.

Realizacja ścian dla Międzynarodowych Targów Gdańskich o wysokości do 10 metrów i masie rzędu 600 kg  natchnęła nas pomysłem opracowania systemu odciążania prowadnic / a tym samym konstrukcji obiektu/ dla ścian wielkogabarytowych. Dysponujemy systemem manualnego odciążenia prowadnicy, a jednocześnie trwają prace wdrożeniowe dla systemu automatycznego, nadążnego, odciążania prowadnicy współpracującego z BMS.